Një romancë me Meritonin? Ilnisa rrëfehet tek Heidi: “Do isha e lumtur, por…”

Mbrëmjen e djeshme Ilnisa ishte shtrirë në një krevat me Meritonin dhe pranë tyre ishte Heidi. Kjo e fundit e ka pyetur gazetaren nëse ka rënë në dashuri me banorin dhe Ilnisa u përgjigj me një ‘jo’ të pasigurt, pasi shtoi se nëse do të ndodhte do të ishte shumë e lumtur, por për momentin, sipas saj është e pamundur.

Pjesë nga biseda:

Heidi: A ke rënë në dashuri me Meritonin?

Ilnisa: Çfarë je çmendur mi?! E kam seriozisht. Jo o gocë, a më njeh mua ti apo jo? Unë nuk e di se çfarë është ajo që po mendon. Ti mos i keqkupto njerëzit kur qeshin dhe ndihen mirë. Nuk ndodh ajo gjë, do isha shumë e lumtur që të ndodhte ndonjëherë por jo është e pamundur
Heidi: Pse?

Ilnisa: Sepse është shumë e pamundur si duhet të më japësh mua që ta kuptosh.
Heidi: Ke kaluar gjëra të shëmtuara?

Ilnisa: Jo asnjë gjë të shëmtuar se ndryshe

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*